1. TENSORFLOW – GOOGLE

Google tarafından açık kaynak hale getirileni CPU ve GPU üzerinde verimli derin öğrenme algoritmaları çalıştırmayı sağlayan kütüphane.

2. TORCH – PYTORCH – FACEBOOK

Daha çok bilimsel araştırma projelerinde kullanılan bir kütüphanedir. Python implementasyonu PYTORCH ile mevcuttur.

3. SCIKIT-LEARN – AÇIK KAYNAK

En çok kullanılan makine öğrenimi kütüphanelerinden biridir. Birçok ana algoritmayı hazır olarak bünyesinde barındırır.

4. SPARK – APACHE

Kaliforniya  üniversitesi tarafından açık kaynak kodlu olarak paylaşılmıştır. Cluster Computing(Küme Hesaplama) kütüphanesidir.

5. Theano 

Theano, derin öğrenme için tasarlanmış bir Python kütüphanesidir. Aracı kullanarak, çok boyutlu diziler dahil olmak üzere matematiksel ifadeleri tanımlayabilir ve değerlendirebilirsiniz. GPU için optimize edilen araç, NumPy ile entegrasyon, dinamik C kodu oluşturma ve sembolik farklılaşma gibi özelliklerle birlikte gelir. 

6. Caffe

Caffe, uygulamalar oluşturmak için tasarlanmış popüler bir derin öğrenme aracıdır. Yangqing Jia tarafından Ph.D. UC Berkeley’de araç iyi bir Matlab / C ++ / Python arayüzüne sahiptir. Araç, sinir ağlarını metin yazmadan, kod yazmadan soruna hızlı bir şekilde uygulamanızı sağlar. Caffe kısmen çoklu GPU eğitimini desteklemektedir. Araç, Ubuntu, Mac OS X ve Windows gibi işletim sistemlerini destekler.

7. Microsoft CNTK

Microsoft bilişsel araç seti C # / C ++ / Python arayüz desteği ile en hızlı derin öğrenme çerçevelerinden biridir. Açık kaynak çerçevesi güçlü C ++ API ile birlikte gelir ve TensorFlow’dan daha hızlı ve daha doğrudur. Araç ayrıca yerleşik veri okuyucularla dağıtılmış öğrenmeyi de destekler. İleri Besleme, CNN, RNN, LSTM ve Sıradan Sıraya gibi algoritmaları destekler. Araç, Windows ve Linux’u destekler.

8. Azure ML Studio

Azure ML studio, veri bilimcileri için modern bir bulut platformudur. Bulutta ML modelleri geliştirmek için kullanılabilir. Çok çeşitli modelleme seçenekleri ve algoritmaları ile Azure, daha büyük ML modelleri oluşturmak için idealdir. Hizmet, hesap başına 10 GB depolama alanı sağlar. R ve Python programları ile kullanılabilir.

9.  Amazon Machine Learning

Amazon Makine Öğrenimi (AML), ML modelleri oluşturmak için araçlar ve sihirbazlar sağlayan bir ML hizmetidir. Görsel yardımlar ve kullanımı kolay analizlerle AML, ML’yi geliştiriciler için daha erişilebilir hale getirmeyi hedefliyor. AML, Amazon S3, Redshift veya RDS’de depolanan verilere bağlanabilir.

10. Keras

Python’da yazılmış olan Keras, yeni DL modellerinin oluşturulmasını kolaylaştırmak için tasarlanmış açık kaynaklı bir kütüphanedir. Bu üst düzey sinir ağı API’si, TensorFlow, Microsoft CNTK, vb. Gibi derin öğrenme çerçevelerinin üstünde çalıştırılabilir. Kullanıcı dostu ve modülerliği ile bilinen araç, hızlı prototipler için idealdir. Araç hem CPU hem de GPU için optimize edilmiştir.