Üniversite öğrencilerine teknolojik cihaz ve internet desteği geliyor!

teknoloji haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre, satın alma tarihi itibariyle 26 yaşından gün almamış olan, açık öğretim öğrencileri hariç, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yükseköğretim öğrencilerine her birine, bir defaya mahsus olmak üzere teknolojik cihaz desteği ve 1 yıllık internet desteği sağlanacak.

Destekten kimler yararlanabilecek?

Destekten, satın alma tarihi itibariyle 26 yaşından gün almamış olan, açık öğretim öğrencileri hariç, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yükseköğretim öğrencileri yararlanabilecek.

Destek ne kadar olacak?

Desteğin, nihai satış fiyatı 9 bin 500 TL’yi aşmayan cep telefonu ile bilgisayarların elektrik ortamda düzenlenen faturayla yapılan satın alımlarında kullanılabileceği aktarıldı.

Her öğrencinin bir defaya mahsus olmak üzere kullanabileceği teknolojik cihaz destek tutarı toplamı en fazla 5 bin 500 TL'dir.

Destek nasıl alınacak?

Başvurular, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için 1 Kasım 2023 tarihinde başlayacak ve 31 Aralık 2023 tarihinde sona erecek.

Destek ne zaman başlayacak?

Destek, başvuruların değerlendirilmesinin ardından öğrencilere bildirilecek.

Destek ne kadar sürecek?

Destek, 1 yıllık olacak.

Desteğin amacı nedir?

Desteğin amacı, yükseköğretim öğrencilerinin teknolojik cihazlara erişimini kolaylaştırmak ve eğitim-öğretim faaliyetlerine katkı sağlamaktır.

Desteğin faydaları nelerdir?

Desteğin faydaları şunlardır:

  • Yükseköğretim öğrencilerinin teknolojik cihazlara erişimini kolaylaştıracak.
  • Öğrencilerin eğitim-öğretim faaliyetlerine katkı sağlayacak.
  • Öğrencilerin dijital çağa uyumunu sağlayacak.
Sonuç olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karar, yükseköğretim öğrencilerine önemli bir destek sağlayacak. Destek, öğrencilerin teknolojik cihazlara erişimini kolaylaştıracak ve eğitim-öğretim faaliyetlerine katkı sağlayacak.

Yorum yazın

E-Posta Adresiniz Paylaşılmayacaktır işaretli alanlar zorunludur *