Galaxy S20 serisine erken gelen One UI 2.5 güncellemesi başka telefonlarada gelecek.Açıklanan Liste:

-Galaxy S20 Ultra 5G

-Galaxy S20 Ultra

-Galaxy S20+ 5G

-Galaxy S20+

-Galaxy S20 5G

-Galaxy S20

-Galaxy S10 5G

-Galaxy S10+

-Galaxy S10

-Galaxy S10e

-Galaxy S10 Lite

-Galaxy S9

-Galaxy S9+

-Galaxy Note 10+ 5G

-Galaxy Note 10+

-Galaxy Note 10 5G

-Galaxy Note 10

-Galaxy Note 10 Lite

-Galaxy Note 9

-Galaxy Z Flip 5G

-Galaxy Z Flip

-Galaxy Fold 5G

-Galaxy Fold

Güncellemenin ne zaman geleceğine dair bilgi verilmiyor.

One UI 2.5’teki yenilikler nelerdir?

One UI 2.5 güncellemesi ile birlikte gelmesi beklenen özelliklerden birisi de daha iyi bir kamera uygulaması. One UI 2.1 ile birlikte gelen kamera yazılımı kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılandı. Ancak yeni sürüm ile birlikte, ön ve arka kamera arasında geçiş yaparken kullanıcı tercihlerinin hatırlanması bekleniyor. Böylece kullanıcılar, sürekli geniş açı ve normal kamera arasında geçiş yapmak zorunda kalmayacak. Ayrıca kullanıcı Pro kamera modunu seçtiğinde, duruma göre lensler arasında geçiş yapma özelliğinin de gelmesi bekleniyor.

Yeni güncelleme ile birlikte, yüz tanıma sisteminin geliştirilmesi bekleniyor. Dünyanın yaşadığı durum göz önüne alındığında, kullanıcıları maske takarken dahi tanıyabilecek bir yüz tanıma sistemi gelebilir. Uzun vadede pek yararlı bir sistem olmasa da, Dünya genelinde virüs atlatılana kadar epey işe yarayacaktır. Alarm uygulamasında da geliştirmelerin olması bekleniyor. Alarm kurduğunuz saatten erken uyanıp telefonu elinize alırsanız, telefonun bunu algılayıp alarmı otomatik olarak kapatması bekleniyor.

One UI 2.5 güncellemesi ile birlikte, duvar kağıdı parlaklığının ayarlanması bekleniyor. Gece modu oldukça işlevsel olsa da, duvar kağıdı parlaklığını ayarlamak bazı durumlarda avantajlı olacaktır. Ayrıca, One UI 2.5 ile birlikte daha az hazır uygulamanın gelmesi bekleniyor. TouchWiz arayüzünden sonra, sistem ile birlikte gelen hazır uygulamalarda büyük iyileştirmeler yapılmıştı. Ancak hala, bazı gereksiz uygulamalar mevcut.