Geçtiğimiz ayda çıkacağı söylenen KFConsole Dün duyuruldu. POWER YOUR HUNGER” sloganı ile duyuruldu. Özelliklerine baktığımızda ise en garip duran kısmın, konsolun içinde bulunan tavuk ısıtma bölümü olduğunu görebiliyoruz.

Sitesinde yazan özelliklere göre oyununuzu oynarken tavuklarınızı soğumadan yiyebilmek için konsolda bir ısıtma bölümü bulunuyor. PS4/PS5 ve XBOX kullanıcıları konsollarının çok ısınmasında şikayetçi ancak bu konsolun ana özelliği ısı vermesi olacak. Doğal ısı ve hava akışı sistemi kullanan patentli bölme sayesinde oyun oynarken tavuğunuzu ısıtabileceksiniz. Cihaz tamamen Cooler Master tarafından dizayn edilmiş.

Açıklanan bilgilere göre teknik özellikleri oldukça dikkat çekiyor. Konsol 4K 240 FPS oyun performansı sunmayı hedefliyor, üstelik ışın izleme teknolojisini de destekliyor. Konsolun kalbinde ise Intel Nuc 9 bulunuyor. Aynı zamanda değiştirebilir ekran kartı desteği sunuyor. Cihazın içinde iki adet Seagate® BarraCuda® 1TB SSD bulunuyor. Son olarak ise konsolun VR desteği da var.

Şu anda sadece teknik özelliklerinin duyuran firma ileriki zamanlarda fiyatını ve ne zaman çıkacağınıda açıklayacak. Duyuruyu bu video ile yaptılar.