Bu yılki Tokyo Oyun Gösterisi, koronavirüs pandemisi nedeniyle resmi olarak iptal edildi . Kesinlikle gibi görerek, bir sürpriz olarak gelmiyor Oyun Geliştiricileri Konferansı ve COVID-19 yayılmasını önlemek amacıyla rafa kaldırılmak zorunda 2020 için diğer büyük oyun ve teknoloji olaylar. Sonuçta, özellikle TGS’nin olağan mekanına (Makuhari Messe) gitmek, genellikle Tokyo’nun paketlenmiş trenlerini almak zorunda olduğu için büyük konferanslarda sosyal mesafe imkansız olacaktır.

“Yeni koronavirüsün (COVID-19) küresel ölçekte patlak vermesi ve Japonya’da da durum öngörülemez kalması nedeniyle, organizatör ve yardımcı organizatörler sağlığa en yüksek önceliği vermek için uzun bir düşünmeden sonra bu karara ulaştılar. ziyaretçilerin, katılımcıların ve paydaşların güvenliği. Nazik anlayışınızı ve işbirliğinizi rica ediyoruz ”dedi.

Yıl için iptal edilen diğer etkinlikler gibi, bizzat TGS konferansının yerini tamamen dijital bir olay alacak . 24 Eylül’den 27 Eylül’e kadar devam edip etmeyeceği henüz belli değil, ancak organizatörler çevrimiçi bir alternatif planladıklarını ve bu ayın ilerleyen saatlerinde daha fazla ayrıntı yayınlayacaklarını söyledi.