Büyük bir yüz yüze turnuva için dünyanın dört bir yanından gelen e-spor ekiplerini bir araya getirmek şu anda tam olarak mümkün değil, ne de COVID-19 salgını nedeniyle herhangi bir zamanda olmayacak . Bu nedenle, Riot Games bu yılki League of Legends Sezon Ortası Davetiyesini (MSI) iptal etti.

Riot turnuvayı Mayıs’tan Temmuz’a kadar kırarak turnuvada tutmaya çalışmıştı, ancak o zamana kadar MSI’nin devam edebilmesi için durumun yeterince iyileşme olasılığı yok. Etkinliğin başlatılması “oyuncuların, takımların, mürettebatın, ortakların, medya ve taraftarların sağlığını ve güvenliğini sağlamak için gerekliydi”, LoL e- spor başkanı John Needham bir blog yazısında yazdı.

Etkinliğin uzak bir sürümünü çalıştırmak tam olarak geçerli değildir. Takımlar geniş ve yaygındır ve gecikme maçlar üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır. LoL bölgesel ligler Ancak oyunda hala vardır ve bu yılki MSI kesme onların orijinal Yaz Bölünmüş programları sopa anlamına gelir.

MSI sonuçları genellikle dünya şampiyonası tohumlaması üzerinde önemli bir etkiye sahiptir, ancak bu bu yıl bir faktör olmayacaktır. Bunu göz önünde bulundurarak, Riot 2020 Dünyaları için bölgesel tohum tahsisinde değişiklikler olduğunu duyurdu . MSI iptali “aynı zamanda küresel e-spor ekibimizi ve kaynaklarımızı Dünya 2020 planlamasına ayırmamıza izin veriyor,” diye yazdı Needham. “Sporumuzun 10 yıllık yıldönümünü kutlamak için Çin’de ürettiğimiz en büyük gösteriyi sunmaya kararlıyız.”