Nokia telefon pazarının lideri olduğu zamanlarda yaptığı telefonlar ile çok fazla ilgi görmekteydi. Ancak diğer markalar zamanla Nokia’yı piyasadan sildi.

Ünlü bir youtube kanalından yapılan paylaşımda telefonun özellikleri belirtilmekte:

Nokia N95 hatırlanacağı üzere tasarımı ile oldukça ses getirmiş bir modeldi. Yukarı çekince çıkan klavyesi ve aşağı çekince çıkan müzik kontrol tuşları kolaylık sağlıyordu. 5MP kamera, WiFi bağlantısı, geniş depolama alanı döneminin oldukça ilerisindeydi. O zamana göre 5MP kamera paha biçilmez bir teknolojiydi ancak günümüzde o değerlerin çok üzerinde kameralar bulunmakta.

Yeni nesil N95 modelinin maket halinde olduğu ve piyasaya çıkışının iptal edildiği biliniyor. Yani bu ürün hiç bir zaman tüketici ile buluşamayacak. N95 ile benzer yanı ise kenara doğru kayan ekranın altından geniş açılı iki sensör, flaş ve hoparlörlerin çıkması. Görünümü ise modern akıllı telefonlar ile aynı.

Yeni N95 arka kısmında Zeiss imzalı 3 kameralı bir paket yer alıyor. Paketin çevresindeki halka açılarak şeklini değiştirebiliyor . Alt kısmında ise günümüzde bütün telefonlarda olan bir parmak izi okuyucu yer alıyor. Bunun haricinde bir bilgi mevcut değil.

Yeni N95 aslında ilgi çekecek bir telefon olabilirmiş ancak HMD Global’in son dönemde mali sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. Bu bakımdan hızlı satış yapacak modellere yoğunlaşmaya başladı. Örneğin Nokia 9.3 Pureview amiral gemisi halen piyasaya çıkmış değil ve gelecek yıla kalmış durumda.