WhatsApp’daki depolama alanının yönetimi için yeni bir yol sunuyor. Kullanıcıların telefonlarını dolduran GIF, fotoğraf ve video gibi medya içeriklerini seçmesine ve toplu olarak silmesini sağlıyor.

WhatsApp Depolama Yönetimi Sayesinde ”Cihaz Depolamasını” Kontrol Edilebilecek

WhatsApp yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Şimdi ise WhatsApp yeni depolama yönetim altyapısı sunuyor. Bu sayede aktif olarak uygulamayı kullanan kişiler cihazındaki kullanamadığı depolamayı kullanıyor  olacak. Telefonun hafızasını dolduran medya içerikleri yeni yapıda telefonunuzda yer alan içerikleri ve 5 MB’tan büyük dosyaları rahatlıkla görebileceğiniz şekilde bize sunuyor.

Bu sayede büyük boyutlardaki dosyaların karşınızda görebiliyor ve eğer gereksiz görürseniz silebiliyorsunuz. WhatsApp üzerinden canlı veri akışı alan kişilerin çok işine yarayacak bu özellik temelde telefonun depolama alanını yönetmek üzerine odaklanıyor. Bu yeni görünüm sayesinde hangi kişilerden gelen içeriklerin ne kadar yer kapladığını telefonda görebiliyorsunuz. Bu özellik kısa süre içinde herkese gelecek.

Bu özellik telefonlara geldiğinde ise kullanıcılar; Ayarlar> Veri ve Depolama Kullanımı> Depolamayı Yönet seçeneğine tıklayarak haberin ana görselindeki sayfaya ulaşabiliyor. Whatsapp bu özelliği tanıtmasıyla birlikte Youtube hesabı üzerinde bu videoyu paylaştı: