2020’de Apple’ın AirPod’larına yönelik bir güncelleme için nefesinizi tutmak istemeyebilirsiniz . İyi bağlantılı analist Ming-Chi Kuo ( AppleInsider aracılığıyla ) Apple’ın 2021’in ilk yarısında üçüncü nesil AirPod’ları toplu olarak üreteceğini iddia ediyor ve 2021’in dördüncü çeyreğinde veya 2022’nin ilk çeyreğinde ikinci nesil AirPods Pro ile uyumludur. Radikal yeniden tasarımları olmazlardı, ancak normal devre kartları yerine daha paketteki sistem içlerine geçerlerdi.

Öngörme, içermeyecekleri için de dikkat çekicidir. Kuo, Jon Prosser ve Digitimes’in Apple’ın 2020’de boru hattında yeni AirPod’lara sahip olduğu yönündeki iddialarını reddediyor. Bu da tedarik zinciri kullanıcılarının yeni Apple markalı kulaklıklarla yeni bir Beats lansmanını karıştırdığını gösteriyor. Bu söylentiler Apple’a, BeatsX’in boyun arkasındaki tasarımını yansıtan fitness odaklı bir “AirPods X” ya da aktif gürültü iptali gibi fiyatı düşürmek için tanıdık tasarımdan özellikleri kesen bir “AirPods Pro Lite” yayınlayacak. .

Kuo işaretliyse, zamanlama tamamen şaşırtıcı olmazdı. AirPod’lar iyi satılıyor ve onları yeniden tasarlamak için çok fazla acele yok – kesinlikle bir pandemi çoğu insan için işe gidip gelmeyi ortadan kaldırdığında değil. Pro tomurcukları ancak aylık ve 2020 yenileme çok kazanmaz. Bununla birlikte, işler değişirse şaşırmayın. Kuo’nun somut bir tahmini yok ve 2021 hala birkaç ay uzakta. Analistin raporu gecikmeler (COVID-19 döneminde belirgin bir olasılık) veya strateji değişiklikleri gibi tamamen doğru olsa bile o zaman ve şimdi arasında çok şey olabilir.